Европейският парламент започва разследване срещу Инфантино заради контактите му с Тръмп
Н. Гавазов
Европейският парламент възнамерява да започне разследване срещу президента на ФИФА Джани Инфантино заради контактите му с президента на САЩ Доналд Тръмп по време на Световното първенство по футбол през 2026 година, съобщава ESPN.
По-рано стана известно, че Тръмп е разговарял по телефона с Инфантино, като е поискал да бъде отменен червеният картон на футболист от националния отбор на САЩ. Впоследствие ФИФА действително отмени последиците от санкцията, но от организацията заявиха, че решението не е било повлияно от телефонния разговор с американския президент.
Според информацията до Етичната комисия на ФИФА вече са постъпили повече от 30 писма и жалби, свързани със случая около отмененото наказание на американския национал.
В Европейския парламент смятат, че Инфантино и ФИФА се поддават на натиска и исканията на администрацията на Доналд Тръмп.
В рамките на разследването ще бъде установено дали телефонният разговор между Тръмп и президента на ФИФА е оказал влияние върху решението за отмяна на последиците от червения картон.
Сподели
