Италианец изхвърли Медведев от турнира в Ротердам
Н. Гавазов
Седмият в световната ранглиста руски тенисист Даниил Медведев завърши представянето си на турнира на твърди кортове ATP-500 в Ротердам (Холандия). В мача от втори кръг той загуби от италианеца, номер 92 в света Матиа Белучи. Мачът завърши при резултат 6:3, 6:7, 6:3 в полза на италианския представител.
Срещата на Медведев с Белучи продължи 2 часа и 53 минути. По време на мача Медведев сервира девет аса, направи осем двойни грешки и реализира една точка за пробив от 12 спечелени. Белучи имаше два аса, една двойна грешка и три реализирани точки за пробив от осем.
На четвъртфиналите на турнира в Ротердам Белучи ще играе срещу победителя от мача Стефанос Циципас - Талон Грикспур. Надпреварата в Ротердам е от 3 до 9 февруари. Общият награден фонд на турнира е 2,5 милиона евро, a победител е италианецът Яник Синер.
Сподели
