Григор Димитров не успя да спечели титлата на АТР 250 турнира в Стокхолм

Григор Димитров загуби във финала на турнира на твърда настилка в зала от сериите АТР 250 в Стокхолм (Швеция) с награден фонд 767455 евро.

Българинът отстъпи с 4:6, 3:6 от №13 в световната ранглиста Томи Пол (САЩ). Срещата продължи 86 минути.

Димитров игра за четвърти път финал в Стокхолм, където спечели трофея през 2013 г. (загуби финалите през 2014 г. и 2017 г.).

Най-добрият ни тенисист постигна победи през тази седмица над Куентен Алис, Доминик Щрикер и Талон Хрийкспоор.

Българинът започна лошо срещата и загуби първите три гейма, а при 1:4 успя да отрази две точки за нов пробив. И двамата тенисисти не успяха да вземат нито веднъж сервис подаванията си до края на сета и в крайна сметка Томи Пол спечели първата част с 6:4.

Димитров спаси две точки за пробив при 1:2 гейма във втория сет, но допусна такъв за 3:5. След това Томи Пол затвори мача на собствен сервис.