Синер се класира за ¼-финалите на US Open 2024

Първата ракета на света, италианският тенисист Яник Синер, достигна четвъртфиналите на US Open 2024. В мача от четвъртия кръг той победи американеца Томи Пол (номер 14 в ранглистата на ATP). Крайният резултат в срещата е 7:6 (7:3), 7:6 (7:5), 6:1.

Мачът продължи 2 часа и 42 минути. Синер завърши 10 сервиса, направи една двойна грешка и реализира 4 точки за пробив от 14. Американецът имаше четири аса, три двойни грешки и две реализирани точки за пробив от две.

Припомняме, че Яник Синер и Томи Пол изиграха четири мача помежду си на турнири от ниво ATP. Резултатът от личните срещи е 3:1 в полза на италианеца.

Синер ще се изправи срещу Данийл Медведев на четвъртфиналите на US Open.

Откритото първенство на САЩ е от 26 август до 8 септември. Общият награден фонд на сингъл при мъжете е 75 милиона долара. Настоящият шампион на турнира е сръбският тенисист Новак Джокович, който победи руснака Даниил Медведев на финала на миналогодишния турнир.