Пегула се справи с Таунсенд

Шестата ракета на света американската тенисистка Джесика Пегула достигна четвъртфиналите на тенис турнира WTA-1000 в Синсинати (САЩ). В мача от третия кръг тя победи 53-ата ракета на света, сънародничката й Тейлър Таунсенд. Срещата завърши при резултат 6:2, 6:3 в полза на Пегула.

Мачът продължи 1 час и 3 минути. По време на мача Пегула завърши два сервиса, направи една двойна грешка и реализира три от четири точки за пробив. Таунсенд има четири аса, пет двойни грешки и нито една реализирана точка за пробив от четири спечелени.

На четвъртфиналите на турнира Пегула ще се изправи срещу 21-годишната канадка, номер 27 в света, Лейла Фернандес , която преди това победи рускинята Даяна Шнайдер.

Турнирът в Синсинати е от 13 до 19 август, а наградният фонд е 3 211 715 долара.