Димитров уверено преодоля Монфис

10-ата ракета на света българският тенисист Григор Димитров се класира уверено за 1/8-финалите на Уимбълдън 2024.

В мача от третия кръг Димитров (10) победи 33-ата ракета на света французина Гаел Монфис с резултат 6:3, 6:4, 6:3 .

Срещата на Димитров с Монфис продължи 1 час и 47 минути. В нейните рамки Димитров сервира шест пъти, направи една двойна грешка и реализира 4 точки за пробив от 11 спечелени. Монфис имаше 16 аса, осем двойни грешки и две пропуснати точки за пробив.

За достигане до четвъртфиналния кръг на Уимбълдън 2024 Димитров ще се бори с победителя от мача Даниил Медведев (5) - Ян-Ленард Щруф (Германия). В момента мачът им е прекъснат заради дъжд при резултат 2:1 в сетовете в полза на руснака.