Бостън е на победа от финала

В нощта на 25 срещу 26 май завърши третият мач от плейофната серия на финалите на Източната конференция на НБА между Индиана Пейсърс и Бостън Селтикс в Bankers Life Fieldhouse в Индианаполис, САЩ. Домакините загубиха със 111:114 и продължават да губят в серията – 0:3 (128:133 OT, 110:126, 111:114).

Пейсърс спечелиха втората четвърт на мача с преднина от 13 точки, като максималната преднина на домакините през втората и третата четвърт бе "+18“. Въпреки това гостите успяха да наваксат тази разлика и да доведат мача до нервен край, който остана и при Бостън.

Най-резултатен играч в мача бе Джейсън Тейтъм (Селтикс), който направи дабъл-дабъл - 36 точки, 10 борби и 8 асистенции. Четвъртият мач от серията плейофи на НБА между Индиана Пейсърс и Бостън Селтикс също ще се проведе в Индианаполис в нощта на 27 срещу 28 май.