САЩ е на финал след пълен обрат срещу Финландия

В Швеция, на стадион "Скандинавия", завърши вторият полуфинален мач от Световното първенство за младежи през 2024 г., в който отборът на САЩ се срещна с националния отбор на Финландия. Срещата завърши с победа на северноамериканците с резултат 3:2.

Във втората минута на първия период Томи Менистьо откри резултата в мача. В 13-ата минута на периода Расмус Кумпулайнен удвои преднината на финландския младежки отбор с асистенции на Арту Кярки и Саму Бау.

В средата на втория период на играта Джими Снугеръд с подавания на Шеймъс Кейси и Уил Смит намали разликата. Четири минути по-късно Уил Смит направи 2-2 с асистенции на Гейб Перо и Райън Чесли.

В 17-ата минута на третия период Кътър Готие с асистенции на Лейн Хътсън и Гавин Бриндли изведе отбора на САЩ напред за първи път в мача. Този гол бе победният гол.