Димитров продължава след обрат срещу словак

Григор Димитров продължава във втори кръг на Откритото първенство на САЩ, след като победи словака Алекс Молчан след с 6:7(9), 6:7(5), 6:1, 7:5, 7:6(9) за 4 часа и 40 минути игра на корт №7 в Ню Йорк.

Така Григор направи за първи път в кариерата си обрат от 0:2 сета в турнир от Големия шлем, като му се наложи да спасява и три мачбола. Следващият му съперник ще бъде британеца Анди Мъри, който отстрани Корентен Муте.

Двубоят премина през много обрати, като в последния сет Григор губеше с 2:5, но съумя да върне пробива и да вкара мача в тайбрек.

В него се стигна до идентична ситуация, в която Молчан разполагаше с два мачбола при 7:9, но загуби следващите четири точки и така победата отиде на сметката на Григор.