Еванс спря Димитров по пътя към финала

Григор Димитров загуби от британеца Даниел Еванс с 3:6 и 6:7 (4) в мач от полуфиналите на турнира по тенис от категория ATP 500 във Вашингтон (САЩ), с награден фонд над 2 милиона долара.

Българинът започна по-силно срещата с британеца, като имаше два шанса да стигне до пробив още в началото, но съперникът му показа здрави нерви и успя да се спаси. Еванс, който показа завидна психика, получи възможността да вземе подаването на Григор в седмия гейм и се възползва. Още един пробив в полза на Еванс реши всичко в сета.

Във втората част двамата стигнаха до тайбрек, в който отново Еванс бе по-концентриран в ключовите моменти и в крайна сметка затвори мача със 7:4 точки след 1:56 часа игра.

В спор за трофея съперник на Еванс ще бъде нидерландецът Талон Грийкспор, който в първия полуфинал отстрани Тейлър Фриц от домакините с с 3:6, 6:3 и 6:2.