Германия с изненадващ успех, Чехия изнерви феновете си

Приключи още един игрови ден на Световното първенство по хокей на лед. След три поредни поражения за германския национален отбор бе важно да спечели точки в мача с Дания, който имаше три победи преди това.

Изненадващо, германците надиграха съперника с 6:4 в напрегнат мач, като спечелиха първите си точки в турнира.

В друг двубой от деня Швейцария победи Словакия с 4:2. Швейцарците допуснаха първите си два гола в турнира, но спечелиха и вече имат 12 точки след четири срещи.

В останалите двубои всичко протече според очакванията. Швеция разгроми Унгария със 7:1, а Чехия победи Словения с 6:2, като интересното е, че словенците поведоха с 2:0 и запазиха този резултат до 38-та минута, когато Доминик Кубалик изравни. В последната част хората на Кари Ялонен се събудиха и нанизаха 5 шайби на съперника.