Украинецът Романчук защити титлата си

Украинецът Михайло Романчук донесе първия медал на украинския национален отбор по плуване на Европейското първенство по водни спортове.

Романчук спечели златото на 1500 м свободен стил. Това е вторият му финал на Евро 2022.

Първото финално представяне за него бе на 800 метра свободен стил, където завърши четвърти.

Романчук се класира за финала на 1500 метра като действащ европейски шампион. И утвърди статута си в първата половина на дистанцията, пред италианеца Грегорио Палтриниери и французина Дамиен Жоли.

През втората половина на дистанцията Романчук не само запази предимството пред своите съперници, но и го увеличи. В резултат времето на украинеца е 14:36.10 минути и той защити титлата на европейски шампион.

Михаил Романчук (Украйна) - 14:36.10

Грегорио Палтриниери (Италия) - 14:39.79

Дамиен Джоли (Франция) - 14:50.86

Това е второ поредно злато за Романчук от Европейското първенство по водни спортове.

Напомняме, че на Европейското първенство по водни спортове през 2022 г. украинките поставиха златен рекорд в синхронното плуване и спечелиха класирането по медали за първи път в историята.