Финландия победи САЩ и е на финал

Финландия победи САЩ с резултат 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) в първия полуфинален мач от Световното първенство по хокей на лед.

Отборът на САЩ поведе във втората минута благодарение на попадение на Нейт Шмид с асистенция от Андрю Пик и Ти Джей Тайнан, но в 17-ата Миро Хейсканен изравни след пас на Хари Пезонен.

В 25-ата минута финландците поведоха - Сакари Манинен се разписа след пасове на Мико Лехтонен и Теему Хартикайнен, но след по-малко от три минути Шон Фарел отбеляза втория гол на САЩ. Помагаха му Бен Майърс и Сет Джоунс. В 30-ата минута Сами Ватанен отново изведе Финландия напред след пасовете на Песонен и Хейсканен, а в 46-ата минута Йоел Армия увеличи предимството на домакините на турнира, като се отличи след подаванията на Хейсканен и Ватанен.

В 58-ата минута американците върнаха една шайба: Адам Годет отбеляза, а Мат Болди и Ти Джей Тайнън действаха като негови помощници.