Себастиан Фетел с първи трофей през новия сезон (видео)

П. Пенков

Пилотът на Ред Бул Рейсинг Себастиан Фетел спечели битката за Гран при на Австралия, пилотен кръг от календара на Формула 1. Германецът стартира от първата позиция, като през цялото време на надпреварата успяваше да съхрани преднината си пред останалите си съперници и без никакви технически проблеми финишира първи на пистата "Албърт Парк" в Мелбърн. Втори остана Луис Хамилтън, който се опита да атакува лидерската позиция в първите обиколки на състезанието, но с течение на времето изгуби битката с Фетел.
Руснакът Виталий Петров, начело с болида на Рено Рейсинг Тийм, финишира трети, след като започна днешната надпревара от шестата позиция. Пилотът на Скудерия Ферари - Фернандо Алонсо зае четвъртата позиция. Той стартира пети днес, като в първия завой след началото, беше затворен от съперниците си, изпращайки го до осмата позиция, но двукратния световен шампион успя да навакса и да заеме добрата четвърта позиция.
Fernando Alonso Mark Webber (L) of Australia and Red Bull Racing talks with Fernando Alonso (R) of Spain and Ferrari at the drivers official photo before the Australian Formula One Grand Prix at the Albert Park Circuit on March 27, 2011 in Melbourne, Australia.
Съотборникът на победителят Марк Уебър остана пети, като в крайна сметка загуби 2 позиции след старта на днешната надпревара. Дженсън Бътън, Серхио Перес, Камуи Кобаяши и Себастиан Буеми заеха съответно от шеста до деветата позиция, а бразилеца Фелипе Маса завърши десетката. Седемкратният световен шампион във Формула 1 - Михаел Шумахер отпадна в 16-та обиколка на надпреварата, поради повреда вследствие удар на старта. До карираният флаг не се добраха още и Хейки Ковалайнен, Нико Розберг и Тимо Глок.