Чилич отстрани Рубльов, Кирсти се справи с Павлюченкова

Шестата ракета на света руснакът Андрей Рубльов не успя да се класира за 1/8-финалите на Australian Open - 2022.

В третия кръг Рубльов (5) претърпя поражение от представителя на Хърватия Марин Чилич (27) с резултат 5:7, 6:7 (3:7), 6:3, 3:6. Продължителността на срещата бе 2 часа 38 минути.

Чилич ще се бори с канадеца Феликс Оже-Алиасиме (9) за правото да стигне до четвъртфиналите.

Проведе се и последната среща за деня при жените. 11-ата ракета на света рускинята Анастасия Павлюченкова загуби от 38-ата ракета на света, представителката на Румъния Сорана Кирсти с резултат 3:6, 6:2, 2:6. Продължителността на срещата бе 1 час 41 минути.

В следващия кръг Сорана Кирсти ще играе с представителката на Полша Ига Швьонтек, която по-рано днес  победи рускинята Дария Касаткина.