Груби грешки спряха Димитров по пътя към финала

Григор Димитров приключи участието си в турнира в Индиън Уелс след загуба с 2:0 (6:2, 6:4) сета от представителя на Великобритания Камерън Нори. Двубоят продължи сравнително кратко спрямо останалите мачове на българина - 1 час и 26 минути, през които британецът заслужено достигна до успеха.

Първият сет премина изцяло под превъзходството на Камерън, който умело се възползва от 15-те непредизвикани грешки на Григор. Единствената интрига се получи, когато българинът намали изоставането си от 4:1 на 4:2. Димитров обаче не се възползва от устрема си и позволи на Нори да вземе сета.

Вторият сет почти повтори събитията през първата част - Гришо не бе концентриран, постоянно грешеше и направи всичко възможно за успеха на съперника си. При 3:4 българинът имаше възможност да извлече повече от двете спечелени точки при посрещането, но две поредни грешки дадоха гейма на Камерън. Следващият гейм бе изцяло за Димитров, който убедително спечели подаването си за 4:5. С това обаче приключи всичко за хасковлията - Нори успя да дръпне при два невърнати сервиса, след това Гришо сгреши от печеливша позиция и накрая българинът прати топката в мрежата - 4:6.