Димитров с невероятен обрат срещу Медведев

Григор Димитров успя да постигне най-голямата си победа отначалото на сезона, правейки обрат срещу световния №2 Даниил Медведев с 4:6, 6:4, 6:3 в двубой  от осминафиналите на Мастърса в Индиан Уелс. Сблъсъкът продължи 2 часа и 14 минути.

Забележителното е, че българинът губеше до средата на втория сет (4:1 за Медведев) и всичко сякаш бе решено, но Григор изведнъж се преобрази и след като върна един пробив, спечели 8 от оставащите 11 гейма, включително 28 от 35 разигравания.

"Той е много труден съперник, играли сме вече няколко пъти. Днес бях способен да намеря начина да го надиграя. В

определени моменти запазих спокойствие, което ми позволи да намеря най-добрите решения. Чувствах се по-свеж и по- енергичен. Щастлив съм, че получих възможността отново да играя на това ниво. Оценявам момента. Оставам скромен и работя. Всичко това се дължи на работата, която вършим с моя екип. Започваме да се наслаждаваме все повече на свършеното", заяви Димитров след мача.

Българинът ще срещне в четвъртфиналите Хуберт Хуркач.