Димитров се класира за ¼-финалите във Виена

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от веригата ATP 500 във Виена след победа срещу петия в световната ранглиста Стефанос Циципас (Гърция) с 6:7, 6:4, 6:3. Така българинът взе своеобразен реванш за загубата от гърка в осминафиналите от Откритото първенство на Франция в началото на октомври с 0:3 сета.

В първия сет  Димитров поведе с 5:0 точки, но последва срив и Циципас отбеляза 7 поредни точки, спечелвайки с тайбрек!

Във втория сет Григор проби подаването на противника в петия гейм и поведе с 3:2, а после довърши без проблеми сета. В третия сет хасковлията отново проби сервиса на Циципас в петия гейм, като вече гъркът започна да допуска не малко непредизвикани грешки. Така продължи и до края на мача и с уверена игра Димитров записа една от най-престижните си победи тази година.

Следващият съперник на българина е Даниел Еванс (Великобритания), който елиминира австриеца Юрий Родионов със 7:5, 6:3.