Оже-Алиасим се класира за финала в Ротердам

Канадецът Феликс Оже-Алиасим е първият финалист на АТР 500 турнира в Ротердам след като победи Пабло Кареньо Буста от Испания със 7:6 (2), 6:4 след час и 50 минути игра. Така 19-годишният тенисист ще играе за четвърти път в кариерата си в мач за титлата и ще търси първи трофей. Феликс се превърна в най-младия финалист в 47-годишната история на състезанието в "Ахой", като изпревари в тази класация Джон Макенроу и Роджър Федерер.

Напомняме, че именно тийнейджърът изхвърли Григор Димитров от турнира.

"За мен е голяма чест да съм на финала и да изпреваря тенисисти като Макенроу и Федерер. Те направиха страхотни кариери, а аз съм само в началото", коментира Феликс след победата.

Неговият съперник във финала ще стане известен тази вечер от дуела между миналогодишния шампион Гаел Монфис и Филип Краинович.