Бостън с пета поредна победа

Тази сутрин се проведоха два мача от редовния сезон в НХЛ.

Първата среща бе между Ню Йорк Рейнджърс и Торонто, която завърши при резултат 5:3 за "рейнджърите". Гостите от Канада поведоха в средата на първата част, но малко след това Филип Хитъл изравни. Домакините нанесоха своя удар малко след 17-та минута - Мика Зибанеджад бе точен в 17:18 минута, а Крис Крайдър хвърли в екстаз трибуните в 17:24 минута. През втората и третата част двата тима си размениха по една шайба.

В другата среща лидерът на Изтока Бостън гостува на деветия от Запада Чикаго. Домакините от Блекхоукс поведоха малко след  началото на втората част, възползвайки се от числено преимущество, но Шон Курали изравни. Девет минути преди последната сирена Чарли Макуей донесе победата за фаворита.

Така Бостън постигна пета поредна победа и е лидер в общото класиране.