Медведев и Зверев се класираха за третия кръг на Australian Open-2020

Руският тенисист Даниил Медведев се класира за третия кръг на Australian Open 2020. В мач от втория кръг руснакът победи представителя на Испания квалификантът Педро Мартинес-Портеро с резултат 7: 5, 6: 1, 6: 3. Продължителността на срещата беше 2 часа 9 минути. В следващия кръг Даниил Медведев ще играе с победителя от двойката Хауме Мунар (Испания) - Алексей Попирин (Австралия).

Напред продължава и седмият в схемата Александър Зверев, който надделя с 3:0 над Егор Герасимов от Беларусия. В отделните части 7:6, 6:4, 7:5. Двубоят между двамата продължи 2 часа и 19 минути. Съперник на немеца в следващия кръг ще бъде победителят от Николоз Басилашвили (Грузия)- Фернандо Вердаско (Испания).

Откритото първенство на Австралия се провежда от 20 януари до 1 февруари. Общият награден фонд на турнира е $ 43 млн. Настоящият победител в състезанието е сърбинът Новак Джокович, който победи испанеца Рафаел Надал на финала на миналогодишния турнир.