Серина се класира за полуфиналите в Окланд

23-кратната победителка от Големия шлем – Серина Уилямс, се класира за полуфиналите на тенис турнира за жени в Окланд, Нова Зеландия и продължава преследването си на първа титла от три години. 38-годишната американка победи германката Лаура Зигемунд с 6:4, 6:3.

В спор за място на финала поставената под №1 ще срещне американката Аманда Анисимова, която надделя над канадката Южени Бушар.

В друг мач датчанката Каролин Вожняцки детронира шампионката от 2018 и 2019 година Юлия Гьоргес (Германия) и се класира за полуфиналите на турнира с награден фонд 275 хиляди долара. Поставената под номер 5 Вожняцки надделя над четвъртата в схемата с 6:1, 6:4 за 75 минути и сложи края на поредицата от 12 победи на германката в надпреварата. Съперник на полуфиналите за бившата №1 ще бъде американката Джесика Пегула.