Симон-Антони Иванов елиминира номер 2 в схемата, Лазаров отпадна в Ираклион

Нова вчечатляваща победа записа Симон-Антони Иванов на турнира по тенис на твърди кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд от 15 хиляди долара. Във втория кръг Иванов победи втория поставен Давид Поляк (Чехия) със 7-5, 6-3. Симон постигна решителен брейк в гейм номер 12 на първия сет. Във втората част Иванов дръпна с 4-1 и затвори мача с 6-3 за 1 час и 47 минути игра.

Александър Лазаров отстъпи с 4-6, 5-7 на Лени Хампел (Австрия).

В схемата на двойки Лазаров и Иванов, поставени под номер 4, излизат по-късно днес на четвъртфиналите срещу румънците Адриан Барбу и Стефан Палози.

Друг българин Мартин Димитров и представителят на домакините Александрос Скорилас пък ще се изправят срещу Том Кочевар-Десман (Словения) и Александър Лебедев (САЩ) в мач за място на полуфиналите при дуетите.