Димитров отстъпи на Куери на старта си в Стокхолм

Григор Димитров претърпя поражение в първия си двубой от ATP 250 в турнира в Стокхолм. Българинът загуби след обрат от Сам Куери от САЩ - 7:6(7), 3:6, 6:7(3) в мач от втория кръг на турнира.

Това е първа загуба за Гришо от този съперник в четири двубоя помежду им до този момент. Предишните три успеха на Григор бяха на открито, това е първи двубой между двамата в зала. Така българинът допусна трето поредно поражение след загубата от Александър Бублик в Чънду, последвана от поражение на старта в Пекин от Андрей Рубльов.

Срещата продължи 2 часа и 14 минути. В нея Куери записа 25 аса срещу 9 на Димитров и спечели 110 точки срещу 104. Показателите за попадането след първото подаване бяха 71% : 67% за американеца.

На  четвъртфиналите Куери ще се изправи срещу победителя от двубоя между Пабло Кареньо Буста или щастливия губещ от Италия Джанлука Маджер.