Аржентина се класира за финала на Световното по баскетбол

Националният отбор по баскетбол на Аржентина спечели полуфиналната среща от Световното първенство, където опонент бе  френският отбор. Аржентинците не дадоха на съперника си нито една четвърт. Те спечелиха първата четвърт с разлика от три точки, а първата половина на мача завърши при  резултат 39:32 в тяхна полза.

През втората половина на срещата Аржентина продължи да увеличава разликата. През третата четвърт аржентинците вкараха  5 точки повече от противниците си, а в последната десет минути добавиха още  2. Крайният резултат на мача - 80:66 в полза на аржентинския национален отбор.

На финалите на Световната купа Аржентина ще играе с испанския национален отбор, който преди това победи Австралия.