Димитров отпадна от Монте Карло

Григор Димитров отпадна в осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло след загуба с 2:0 (6:3, 6:1) от  действащия шампион Рафаел Надал. Срещата продължи 1 час и 34 минути.

За първата ни ракета това е 12-а загуба в 13 мача с испанеца, който го елиминира и от миналогодишното издание на надпреварата, но в полуфиналите.

В първия сет Надал бе близо до пробив още във втория гейм, но пропиля два брейкбола. Матадора все пак проби Димитров при следващия му сервис и поведе с 3:1. Гришо отвърна на удара и проби съперника за 4:3, след което затвърди. При 5:4 за Надал обаче хасковлията се пропука и загуби частта.

Във втората Надал доминираше и даде само гейм на Димитров за крайното 4:6, 1:6.

В следващия кръг Надал ще играе с Гуидо Пея (Аржентина), който по-рано днес надви Марко Чекинато (Италия) с 2:1 сета (6:4, 4:6, 6:4).