Левски Лукойл спечели баскетболната титла на страната

Л. Михайлов

Левски Лукойл е новият шампион по баскетбол на България. "Сините" стигнаха до невероятен успех в изключително оспорван и динамичен двубой, изпълнен с обрати. Хората на Тити Папазов спечелиха с 86:85 гостуването си на Балкан в "Арена Ботевград" в четвъртия мач от финалната серия и така я затвориха с 3-1 победи в своя полза.

Домакините обаче могат да съжаляват, тъй като имаха два шанса да си осигурят пети мач, но пропуснаха на два пъти във финалните секунди. Освен това те изтърваха добра преднина, като през първата част например водиха с 22:13.

Божидар Аврамов вкара 18 точки, направи 7 асистенции и отне 2 топки за 37 минути игра за Левски Лукойл. Христо Захариев, който се завърна в игра след изтърпяна санкция в мач №3 бе най-резултатен за домакините с 26 точки.