ЦСКА загуби първия мач срещу Нефтохимик

Л. Михайлов

Мъжкият волейболен отбор на ЦСКА отстъпи на Нефтохимик 2010 с 1:3 гейма в първия мач от финалната серия в Суперлигата, който се игра в зала "Младост" в Бургас.

Армейците, водени от Александър Попов, загубиха първите две части съответно с 23:25 и 17:25 точки. Третата червените спечелиха с 25:22, а четвъртият гейм беше изключително драматичен. ЦСКА водеше с 24:21, но домакините изравниха. Играта започна точка за точка, а при 27:27 след два аса Нефтохимик затвори гейма с 29:27 точки и си осигури преднина с 1:0 победи във финалната серия.

Утре (13 април) е вторият мач между двата тима. Той ще се играе от 18:30 часа в зала "Младост" в Бургас. Интересното е, че все още не са ясни часът и мястото, на което ще състоят срещите в София.