ЦСКА и Нефтохимик ще играят на финал за титлата във волейбола

Л. Михайлов

Мъжкият волейболен отбор на ЦСКА ще играе финал в Суперлигата за първи път от 2011 година. "Армейците", водени от Александър Попов, победиха Монтана с 3:2 гейма в четвъртия мач от полуфиналната серия и с 3:1 победи продължават борбата за титлата.

Двубоят се игра в зала "Христо Ботев" пред стотици червени фенове, които вдъхнаха кураж на "червените" за успеха. Монтана взе първия гейм с 25:22, а ЦСКА изравни след 25:20 във втория. Третата част червените спечелиха със същия резултат - 25:20, но гостите направиха резултата 2:2 гейма след 25:22 точки в четвъртата. Тайбрека нашите момчета затвориха на 12 точки и така мечтата за титлата остава жива.

Съперник на ЦСКА на финала ще бъде дрийм тима на Нефтохимик 2010 Бургас. Съставт на Найден Найденов по-рано се наложи категорично като гости на Пирин Разлог с 3:0 (29:27, 25:20, 25:15) в мач №3 от полуфинала помежду им, игран в зала "Скаптопара" в Благоевград.

На финала отново ще се играе се до 3 победи от 5 мача. Първите две срещи по предварителна програма са предвидени за 12 и 13 април (четвъртък и петък) от 18,30 часа. Повече информация за тези мачове ще има скоро.