Хуан дел Прото спечели Индиън Уелс

Хуан Мартин дел Потро спечели турнира Индиън Уелс след победа с 6:4, 6:7 (8), 7:6 (2) над Роджър Федерер. По такъв начин аржентинецът прекъсна победната серия от 18 мача на своя съперник. Двамата размениха по един сет и така победителят трябваше да се определи чрез тайбрека, в който имаше много драма.

Швейцарецът дръпна с 6:3, но Дел Потро изравни. Аржентинецът имаше мачбол при 8:7, но с три поредни точки Федерер взе сета и изравни. В третият сет съперниците печелеха подаванията си до 4:4. Тогава водачът в схемата направи решителна крачка и проби, след което сервираше за спечелване на титлата. Той поведе с 40:15 и имаше два поредни мачбола, но Дел Потро се мобилизира и изравни.

Последваха възможности и пред двамата да спечелят гейма, но накрая победител излезе аржентинецът, който върна пробива и направи 5:5. Стигна се до нов тайбрек. В него обаче Дел Потро започна много активно, поведе с 5:0 и нямаше проблеми до последно.