Чилич отпадна от Индиън Уелс

Световният №3 Марин Чилич отпадна от Индиън Уелс след загуба с 4:6, 4:6 от Филип Колшрайбер след 1 час и 23 минути игра. Това беше 11-ата среща между двамата и седмата победа за германеца, който спаси и четиртe точки за пробив, които имаше Чилич. Хърватинът загуби само 12 точки в 10-те си сервис гейма, но допусна по един пробив във всеки от сетовете, подарявайки победата на съперника си, който материализира всичките си възможности за брейк. Така Колшрайбер се класира за осминафиналите на турнира за първи път от 2011 година насам, като там ще срещне французина Пиер-Юг Ербе.

Напред продължава и 36-годишният Фелисиано Лопес, който записа осма победа за сезона след тежък двубой и триумф със 7:6, 4:6, 6:4 над поставения под №8 Джак Сок след 2 часа и 25 минути престой на корта. Така той за четвърти път достигна до топ 16 в Индиън Уелс. В битка за четвъртфиналите Фелисиано ще играе с друг американец - 18-я поставен Сам Куери.

Хуан Мартин дел Потро пък се наложи над испанеца Давид Ферер след 6:4; 7:6.