Кузнецова започна успешно защитата на титлата си на Ролан Гарос

.

Шампионката от миналогодишното издание на Ролан Гарос Светлана Кузнецова започна с победа защитата на титлата си, след като в откриващия мач на централния корт на тазгодишното издание на Откритото първенство на Франция по тенис се наложи с 6:3, 6:1 над Сорана Кърстя (Румъния).

Поставената под номер 6 в основната схема на турнира Кузнецова стартира много лошо срещата, допускайки пасив от 3:0 гейма, но след това намери своя ритъм на игра и спечели девет поредни гейма, за да може в крайна сметка след 72 минути игра на корт "Филип Шатрие" рускинята да се класира за втори кръг на надпреварата, където ще се изправи срещу сънародничката си Елена Веснина или Андреа Петкович.

В други мачове от първия кръг при жените Доминика Цибулкова (Словакия) победи Екатерина Иванова (Русия) с убедителното 6:0, 6:2, а Шанел Шийпърс (Южна Африка) отстрани Матилде Йохансон (Франция) с 6:2, 6:4 и също продължава напред в надпреварата от Големия Шлем.