Лестър оглави групата в ШЛ с класика

Лестър Сити гостуваше на Клуб Брюж в дебюта си в Шампионска лига, а днес английският шампион успя да победи с 3:0 на "Ян Брейделстадион" в Брюж. Головете вкараха Марк Олбрайтън и Рияд Марес на два пъти, като в другата среща от групата Порто и Копенхаген започнаха с 1:1.

Още в 5-ата минута при един дълъг тъч от Ернандес в наказателното поле топката прескочи куп играчи и достигна до Олбрайтън на втора греда, като той завърши за 1:0. В 29-ата минута Марес получи шанс да стреля от пряк-свободен удар от удобна дистанция, и той не остави шанс на вратаря с удар с ляв крак в ъгъла на вратата - 2:0.

След почивката отново Лестър остана по-добър, като в 60-ата минута Варди спечели дузпа срещу вратаря Бутеле, която реализира отново Марес за 3:0.