Легия - Дъндолк: Домакините ще опазят вратата си и ще играят в групите

Стадион: "Пепси Арена", Варшава
Дата: 23.08.2016г.
Час: 21:45
Съдия: Свен Одвар Моен (Норвегия)

Легия посреща ирландския Дъндолк в мач-реванш от четвъртия квалификационен кръг на Шампионска лига и за поляците остава да направят само една малка крачка по пътя на попадането в групите. Домакините издържаха само едно полувреме в първата среща. В 56-та минута Неманя Николич откри резултата от дузпа. Дъндолк нищо не направи, за да промени нещата, нещо повече, ирландците бяха наказани в последните минути с точен удар на Александър Прийович и така Легия получи страховито преимущество преди реванша.

Цялостната форма на Легия не е впечатляваща. Отборът има само една победа последните си шест мача и е на 11-то място във вътрешното първенство. Относно Дъндолк, мачът утре е първи за тях след поражението в Дъблин. Отборът все още е лидер в Лигата, но има четири загуби в последните си 5 двубоя.

Легия е много по-силен отбор от Дъндолк и с по-голям опит в мачовете от Европа. В този смисъл е много трудно да си представим, че гостите имат сили да обърнат нещата в своя полза. Тук спокойно може да играем победа за Легия и това домакините да не допуснат гол. Като точен резултат 2:0 или 3:0 е напълно реален.

Прогноза: Легия - Дъндолк 2:0