Динамо ще победи, но ще чака радостни вести от Лондон

Стадион: "Олимпийски", Киев
Дата: 09.12.2015г.
Час: 21:45
Съдия: Бьорн Кайперс (Холандия)

След инкасираната първа загуба в групите на Шампионската лига от Челси с 2:1, отборът на Динамо Киев записа изключително ценна победа в гостуването си на Порто в последния си мач от група "G" на турнира. Украинците се наложиха с 2:0 насред "До Драгао", като този резултат запазва шансовете на тима да играе на 1/8-финал в турнира. Андрий Ярмоленко в 35-ата минута от дузпа и Денис Гонзалес в 64-ата минута бяха авторите на двата гола за гостите в мача. Така играчите на Серхий Ребров събраха 8 точки на сметката си, но въпреки това заемат 3-то място в подреждането, тъй като изостават на 2 точки от съставите на Челси и Порто, които са с 2 пункта повече. Така ако Челси или Порто триумфира в Лондон, а Динамо спечели мача си срещу аутсайдера Макаби, то украинският първенец ще си гарантира място във фазата на директните елиминации в най-комерсиалния турнир. Кравец е под въпрос за решителния двубой за домакините, като основният проблем пред тях ще бъде липсата на привърженици по трибуните, тъй като Динамо изтърпява наказание от два мача без фенове, наложено от УЕФА заради расистки прояви на феновете им по време на двубоя срещу Челси в Киев от Шампионска лига на 20 октомври, завършил 0:0.

Отборът на Макаби Тел Авив продължава да е най-слабият отбор в групите на Шампионската лига преди изиграването на последните мачове. Израелският първенец е единственият тим, който има само и единствено загуби в актива си. В последния си мач в надпреварата играчите на Славиша Йоканович бяха разбити у дома с 4:0 от Челси. Така на Макаби му остави да играе за честта си в последния си мач от най-престижния клубен турнир. За гостуването в Киев бившият треньор на Левски няма да може да разчита на наказания Бен Хаим, а Радонич е контузен.

Прогноза: Динамо Киев - Макаби Тел Авив 2:1