Атлетико отново с победа и първо място в своя група

Отборът на Астана, воден от българския треньор Станимир Стоилов - завърши наравно - 1:1 срещу Галатасарай при визитата си в Истанбул. Така Астана финишира в Група "С" с 4 равенства от 6 мача и завърши на последната позиция с 4 точки и приключи евроучастието си.

Домакините от своя страна завършват на 3-ото място с актив от 5 точки и ще играят напролет в Лига Европа. Гостите откриха резултата след малко повече от час игра, когато точен беше Твумаси, който се възползва от пас на Шомко. Две минути след това Инан изравни за турците, като по този начин оформи крайния резултат.

В друга среща от тази група - Бенфика загуби на свой терен от Атлетико Мадрид. Така испанците завършиха на първо място в групата, докато "лисабонските орли“ останаха на втора позиция. В 33-ата минута Саул Нигес откри резултата, а в 55-ата минута Лусиано Вието удвои аванса на своя тим. Все пак домакините стигнаха до почетно попадение, дело на Костас Митроглу 15 минути преди края на редовното време.