Атлетико и Галатасарай спечелиха мачовете си от групата

Атлетико Мадрид записа очаква домакинска победа над водения от българския треньор Станимир Стоилов Астана. Испанците се наложиха над своя съперник с 4:0 на "Висенте Калдерон“. Трябва да се отбележи обаче, че гостите играха без голяма част от титулярите си. Домакините също стартираха мача без Фернандо Торес, Коке и Фелипе Луис.

"Дюшекчиите" доминираха и логично стигнаха до успеха. В 23-ата минута Габи пусна къс пас след корнер към Караско, който центрира към близката греда, където Саул Нигес успя да се разпише. В 29-ата минута Джаксън Мартинес овладя с гръб към вратата, обърна се и стреля и след рикошет топката бе неспасяема за вратаря на Астана - 2:0. В 63-ата минута Оливер Торес направи резултата класически, след подаване на Габи. Минута преди края Дедечко си отбеляза автогол, като по този начин бе оформен крайния резултат.

В другата среща от групата Галатасарай победи Бенфика с 2:1. Срещата започна перфектно за гостите, които поведоха в резултата. Николас Гайтан се разписа още във 2-ата минута - 0:1. В 18-ата минута домакините спечелиха дузпа, която Селчук Инан превърна в гол - 1:1. Само 4 минути по-късно трибуните на "Тюрк Телеком" отново избухнаха в аплодисменти, след като Лукас Подолски (33) направи обрата пълен с хубаво изпълнение - 2:1. До нов гол не се стигна и така Галатасарай спечели трите точки.