Блан: Бяхме убедени, че ще преодолеем Челси

Старши-треньорът на Пари Сен Жермен Лоран Блан сподели мнението си за срещата с Челси от осминафиналите на Шампионска лига. Както е известно, двата отбора завършиха при резултат 2:2, което изпрати французите в следващата фаза на турнира.

"Забележително чувство. Поздравявам всички свои играчи, те бяха готови за такъв мач. Отлично проведохме срещата от първата до последната минута. Бяхме уверени, че ще може да преодолеем Челси. Успяхме да забравим за изгонването на Ибрахимович на почивката. Получи се луд мач, но ние играхме великолепно. Хареса ми статистиката: имахме равен процент на владение на топката, повече пасове и корнери. Макар и да действахме с десет човека, успяхме да покажем ефективен футбол. Това бе забележителна вечер за моя отбор и за всички фенове от Франция. Направихме нещо много важно, но все още нищо не сме спечелили", заяви Блан.