Леверкузен взе крехък аванс срещу Атлетико (видео)

Байер Леверкузен се наложи над Атлетико Мадрид с минималното 1:0 в първа осминафинална среща в Шампионската лига. Единственият гол в този мач вкара Хакан Чалханоолу в 57-ата минута. Атаката тръгна от Белараби, който преодоля Годин и Хесус Гамес, след което поднесе топката на голмайстора в този мач, който с бомбен шут под гредата разстреля Моя.

В 75-ата минута реферът отмени попадение на Торес, тъй като топката бе напусна очертанията на терена още преди центрирането към нападателя. Малко след това Тиаго Мендеш извърши нарушение до тъчлинията и получи втори жълт картон и така остави Атлетико с човек по-малко на терена.

В последните минути на двубоя можеше да се стигне до грозни сцени, като двата отбора едва не се сбиха, но в крайна сметка реферът охлади страстите с няколко картона.