Юве победи, но Дортмунд стигна до гол на чужд терен (видео)

Ювентус победи Борусия Дортмунд с 2:1 в първия 1/8-финалален мач от Шампионската лига. По този начин интригата се запази и за реванша в Германия. Домакините откриха резултата чрез Карлос Тевес в 13-ата минута. Алваро Мората проби по левия фланг и центрира, а вратарят Роман Вайденфелер изби топката, която попадна на крака на Тевес и той от 4-5 метра я прати в мрежата - 1:0.

Пет минути по-късно Борусия се върна в мача, след попадение на Марко Ройс. Киелини се подхлъзна при една върната към него топка и това позволи на германския нападател да излезе сам срещу Джиджи Буфон и Ройс бе точен - 1:1. В края на полувремето Алваро Мората отново изведе Ювентус напред, като това се оказа и финалният резултат.

След почивката двата тима направиха доста по-малко положения, като все пак Тевес и Киелини бяха близо до гола, но нямаха късмет при завършващия удар.