Ливърпул отпада от ШЛ след равенство с Базел (видео)

Ливърпул и Базел не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в последна среща от груповата фаза на Шампионска лига. Този резултат устройва повече гостите от Швейцария, които ще продължат в следващата фаза на турнира. Мърсисайдци от своя страна отпадат, но ще започнат участие в Лига Европа.

Иначе играчите на Базел откриха резултата в 25-ата минута чрез Фабиан Фрей. След това гостите пропиляха няколко добри положения да стигнат до нов гол, с който да сложат точка на спора. Малко преди края на първата част гостите вкараха за втори път топката във вратата на Милионе, но попадението не бе зачетено.

В 82-ата минута Стивън Джерард върна надеждите на своя тим, изравнявайки резултат, но до пълен обрат така и не се стигна, макар в последните минути "червените" да изтърваха немалко положения.