Стадион: "Лвов Арена", Лвов
Дата: 05.11.2014г.
Час: 21:45
Съдия: Волфганг Щарк (Германия)

Украинският гранд Шахтьор Донецк сдъвка и изплю БАТЕ Борисов като гост в последния мач между двата тима от Група "H" на Шампионската лига. Украинците си правеха каквото поискат със съперника и подобриха няколко рекорда, размазвайки ги със 7:0. Бразилецът Луис Адриано се разписа цели пет пъти във вратата белоруския шампион, с което изравнява звездата на Барселона Лионел Меси, който бе единственият, вкарвал толкова в един мач. Освен това нападателят стана първият играч, отбелязвал четири гола за едно полувреме в надпреварата и също така подобри рекорда за най-бърз хеттрик - седем минути.

Отборът му също записа постижение - Шахтьор стана първият тим, който е вкарвал шест гола за едно полувреме. Първата част бе истинска буря на терена и гостите се оттеглиха с аванс от цели шест попадения - четири на Адриано и по един на Алекс Тейшейра и Дъглас Коща. След почивката падна само едно попадение, което бе петото за Адриано. Въпреки унищожителната победата, играчите на Мирча Луческо заемат второто място в група "Н" с актив от 5 точки, с 2 по-малко от водача Порто.

Както е известно, заради усложнената военно-политическа обстановка в размирната Донецка област Шахтьор домакинства през настоящия сезон в град Лвов, който се намира на малко над 1 200 км. в западна посока от Донецк в очакване руско-украинският конфликт да се реши час по-скоро.

За домакините срещата пропуска Кривцов, а под въпрос са Азеведо и Илсиньо.

Въпреки позорното поражение, което е второ в рамките на три мача за БАТЕ след това 6:0 на "До Драгао" срещу Порто, белоруският първенец остава на 3-то място във временното класиране благодарение на успехът, който борисовци записаха над Атлетик Билбао с 2:1. По всичко личи, че борбата на тима ще е именно с баските за 3-ото място в крайното подреждане, което дава право на участие в Лига Европа напролет. За гостуване на Шахтьор наставникът на тима Александър Йермакович няма да може да разчита на контузения Филипенко.

Прогноза: Шахтьор Донецк - БАТЕ Борисов 4:0