Арсенал обърна Андерлехт за минута в края (видео)

Арсенал продължава да следва Борусия Дортмунд в четвърта група на Шампиоснка лига, след като германците събраха 9 точки при перфектния си старт до момента, а днес Арсенал обърна драматично на гости на Андерлехт до 2:1 и взе 6 пункта след първите 3 кръга на Шампионска лига. "Артилеристите" изоставаха в резултата до 89-ата минута.

В първата част от срещата Анрерлехт играеше като равен с именития съперник, като единствено Санчес се прояви с играта си за Арсенал. Домакините залагаха на контра действия.

Първото попадение днес падна в 71-ата минута, когато Денис Прает центрира за Нажар на втора греда и той вкара с глава. Арсен Венгер реагира с представянето на Окслейд-Чембърлейн и Джоел Кембъл за Фламини и Уелбек, както и Подолски за Уилшър в 84-ата минута.

Така в 89-ата Калум Чеймбърс центрира за друг бранител в полето на домакините - Киерън Гибс, който завърши с прекрасен удар. В 91-ата минута Санчес опита късмета си, а топката попадна в Подолски за добавката и пълния обрат.