Дортмунд надви Арсенал в Германия (видео)

Борусия Дортмунд взе първите си 3 точки в групите на Шампионска лига, когато днес победи Арсенал с 2:0 на "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд. Попаденията вкараха Имобиле и Обамеянг, които се оказаха твърде скоростни играчи за бавната днес отбрана на гостите. Това обаче е първата загуба на Арсенал в 15 мача.

До почивката за Арсенал само Уилшър показваше добра игра. Дани Уелбек пропусна добра възможност точно преди 45-ата минута, когато Имобиле откри. Той премина през Косчелни и Шчесни и стреля в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В началото на втората част Обамеянг вкара нов гол, когато бе намерен от Гроскройц в наказателното поле, Шчесни не прецени топката и опразни вратата си, като крилото нямаше как да сбърка без вратар. В 57-ата минута Габон нацели гредата на Арсенал. В 76-ата минута Уелбек пропусна нова добра възможност и резултатът до края не се промени.