Борусия с късен успех в Марсилия - прати Наполи в ЛЕ

Късен гол на Кевин Гроскройц донесе победата с 2:1 на Борусия Дортмунд на гости в Марсилия в последния мач от "групата на смъртта" в Шампионска лига. Така Борусия оглави групата, а Наполи, който днес победи Арсенал в Италия, ще трябва да заиграе в Лига Европа, но и трите тима събраха по 12 точки в този последен ден.

Още в 4-ата минута днес дълга топка от Ерик Дурм намери Левандовски, който премина Лукас Мендес и прехвърли Манданда. В 14-ата минута Сюлеймани Диауара изравни с глава и даде надежда, че Марсилия няма да стане 15-ят отбор в историята, който отпада без събрани точки в ШЛ.

Това обаче стана в самия край на мача, когато след близо 70% владение на топката, Кевин Гроскройц реализира. Така групата се преобърна и от изпадащ, германският тим оглави класирането и продължава напред.