Базел отново шокира Челси, Стяуа и Шалке равни

Група Е на Шампионска лига не поднесе интересни размествания в класирането в групата, макар днес изненадващо Базел отново да победи Челси с 1:0, а Шалке 04 не успя да вкара гол на гости на Стяуа Букурещ в срещата, завършила при 0:0. Мохамед Салах отново блестя срещу "сините" от Лондон.

Челси изигра изключително слаб мач днес, като за 92 минути не видяхме нито един точен удар от англичани. Решителното попадение дойде в 87-ата минута, когато играчът на мача Салах пое топката, премина през Иванович и навлезе по диагонала, където завърши по уверен начин през Чех.

В срещата в Румъния не видяхме голям брой положения за гол. Най-близо бе Кристиан Танасе за домакините, когато късно в мача от пряк-свободен удар той нацели гредата на Шалке. Гостите пък имаха отменен гол 10 минути преди почивката, когато Фухс вкара, но се оказа, че топката е била напуснала игра преди попадението.