Борусия с успех срещу Наполи

Борусия Дортмунд ще заеме второто място в "групата на смъртта" в Шампионска лига след днешния изигран пети кръг на груповата фаза на най-комерсиалното състезание. Германските домакини пиеха италианския Наполи и победиха с 3:1 по един убедителен начин, използвайки добре всяка своя атака.

Наполи задържаше повече топката във втората част, но Борусия се оказа по-ефективния от двата отбора и двете полувремена. След силно начало обаче германците стигнаха до ранен гол в 10-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за издърпването на Левандовски от Калехон. От бялата точка реализира Ройс. В 15-ата минута Левандовски пропусна добър шанс за нов гол. След 20-ата минута Наполи започна да владее все повече топката. Агресията от домакините обаче им донесе още няколко ценни положения.

В 60-ата минута Якуб Блашиковски завърши една контра с попадение, когато Ройс напредна от ляво и му предостави топката на втора греда. Капитанът овладя и прокара топката през краката на Рейна. В 71-ата минута Лоренцо Инсине вкара красив гол за 2:1.

В 78-ата минута точка на спора сложи Обамеянг, чиято скорост се оказа прекомерна за отбраната на гостите.