Арсенал надви Марсилия без проблем

С уверено представяне в петия кръг на Шампионска лига Арсенал запази мястото си на върха в "групата на смъртта", побеждавайки уверено Марсилия с 2:0 на "Емирейтс" в Лондон. Днес артилеристите започнаха с ранен гол на Уилшър, а преди той да оформи и крайния резултат, Йозил пропусна дузпа.

Още в 1-ата минута Уилшър откри, като това стана след бърза контра при загубената от Жиняк топка. Саня намери халфа за 1:0. В 7-ата минута Рамзи пропусна нов добър шанс. В 21-ата минута обаче Марсилия трябваше да изравни след добро положение пред Жиняк.

В 37-ата минута бе отсъдена дузпа за Арсенал, а Манданда спаси ударът на Йозил по фантастичен начин.

Във втората част Арсенал продължи силно, като тимът притежаваше 90% успеваемост на близо 500 паса. В 65-ата минута Джак Уилшър вкара отново. Рамзи намери Йозил в дясно на наказателното поле, той плъзна кълбото за Уилшър, който завърши през безпомощен Манданда.