Леверкузен вкара четири на Шахтьор (видео)

Байер Леверкузен запази втората си позиция в първа група на Шампионска лига, след като вкара 4 безответни гола на Шахтьор донецк днес. Тима продължава да преследва Манчестър Юнайтед, който успя да победи минимално Реал Сосиедад в другия мач в групата и води с точка пред германците.

Днес германците започнаха агресивно, но стигнаха до гол едва в 22-ата минута, когато Донати напредна от дясно и центрира за Кислинг, който с перфектен удар с глава откри. Последваха чисти положения за Сам, Тейшейра и отново Кислинг, но повечето голове паднаха след почивката.

В 50-ата минута Срна повали Кислинг в наказателното поле и Симон Ролфес реализира от дузпа. В 57-ата минута Сидни Сам матира Пятов за 3:0. В 72-ата минута отново Кислинг сложи точка на спора, но това стана след изключително глупава грешка на Пятов.