Шалке 04 взе минимална победа на гости в Базел (видео)

Втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига изпрати Шалке 04 на гости на Базел, а днес германците оглавиха група Е след нова победа, макар и минимална. Попадението вкара най-добрия на терена днес - Джулиан Дракслер, който до последно бе под въпрос за срещата.

Шалке бе по-добрият отбор на терена днес и от рано овладя инициативата. В 13-ата минута Боатенг някак пропусна да отбележи. Мейер пропусна минута по-късно. Базел отговори с добра ситуация пред Щрелер в 32-ата минута, но резултатът не се промени.

В 53-ата минута Дракслер изпрати чудесно ниско центриране в наказателното поле, а там Мейер нацели горната греда. В следващата минута обаче Аого центрира слабо от корнер, топката попадна в Дракслер на границата на наказателното поле, а той стреля невероятно за 1:0.

В 76-ата минута Салах отправи един от малкото удари за домакините към Хилдебранд, но той се справи. Домакините приложиха натиск до края на мача, но без успех.